Psie lata

Günter Grass, Psie lata Maksymalizacja

Günter Grass, Psie lata, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 1998, str. 536, 125 x 205 mm, oprawa miękka.

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

32,00 zł

25,60 zł

83-86181-38-9

Ostatnie egzemplarze!

Uwaga!

Egzemplarze w obniżonej cenie, są nowe, zawartość w środku idealna, ale ze względu na czas i nieostrożne obchodzenie się z nimi w magazynie, lakierowane okładki mają widoczne zarysowania lub zagięcia, boki książek mogą być przybrudzone.


Psie lata to ostatnia część - po Blaszanym bębenku i Kocie i myszy - wielkiego dzieła Güntera Grassa - Trylogii Gdańskiej. Trzeba dodać, że najbardziej ceniona przez samego autora.


W dwóch pierwszych księgach powieści (Ranne szychty i Listy miłosne) - rozgrywających się na tle pejzażu Gdańska i Żuław. Grass opowiada o radościach i trudach dorastania, o młodzieńczych marzeniach i bolesnych rozczarowaniach, o miłości, przyjaźni i zdradzie. Indywidualne losy bohaterów splata z historią Niemiec, od końca pierwszej wojny światowej do klęski Trzeciej Rzeszy w 1945 roku. Księga trzecia, rozrachunkowa (Materniady) - osadzona w realiach początkowo czterech stref okupacyjnych, a potem Republiki Federalnej - doprowadzona jest do czasów cudu gospodarczego w połowie lat pięćdziesiątych. W te ramy czasowe wpisuje Grass obraz nieznanego przedtem barbarzyństwa. Nie demonizuje przedstawionego świata, zawsze go uzwyczajnia, potwierdzając tym samym przekonanie Hannah Arendt o banalności zła. Niemieckiego drobnomieszczanina obwinia pisarz o bierność i milczące przyzwolenie na narodowy socjalizm, krwawą światową wojnę, obozy zagłady, a po upadku Trzeciej Rzeszy zarzuca temu samemu "poczciwemu" drobnomieszczaninowi szybką utratę pamięci, zamazywanie własnej przeszłości i pogrążanie się w zachłannym konsumpcjonizmie.


Powieść Psie lata - pisarza urodzonego w Gdańsku w 1927 roku, honorowego obywatela miasta - uchodzi za jedno z arcydzieł literatury niemieckiej XX wieku, a jej autor uznawany jest przez wielu za sumienie narodu niemieckiego.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Psie lata

Psie lata

Günter Grass, Psie lata, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 1998, str. 536, 125 x 205 mm, oprawa miękka.

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też