Na tropach Kaszub

Na tropach Kaszub Maksymalizacja

Patrycja Wojtkowiak-Skóra (teksty), Natalia Uryniuk (ilustracje); "Na tropach Kaszub"; Gdańsk; Wydawnictwo Oskar; 2015 rok; str 62; 222 x 222 mm; oprawa twarda.

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

29,90 zł

23,92 zł

978-83-65175-00-7

Z czym kojarzą się Kaszuby? Ktoś odpowie że z pięknymi krajobrazami, inny że z folklorem, jeszcze inny zanuci To je krótczi, to je dłudżi… Nasza wiedza o tym regionie często ogranicza się jednak do hasła, które musimy uzupełnić treścią. Natropach KaszubPatrycji Wojtkowiak – Skóry (Wydawnictwo Oskar) wypełnia tę lukę, to wierszowane kompendium wiedzy o Kaszubach, ich kulturze, języku, tradycji i zwyczajach. Na kolejnych stronach czytelnik odkrywa kaszubskie uniwersum, zachwycające bogactwem i różnorodnością. To podróż w przestrzeni i czasie – z jednej strony obserwujemy najważniejsze miejsca regionu, jak Kościerzyna, Kartuzy czy Wdzydze, z drugiej poznajemy postaci ważne dla historii Kaszub – Antoniego Abrahama czy Hieronima Derdowskiego. Publikacja w prostej i przystępnej formie pokazuje, jak wyglądają flaga i herb kaszubski, jak się wykonuje haft kaszubski, jakie są specjały kaszubskiej kuchni. Walorem książki są także ilustracje w wykonaniu Natalii Uryniuk. Zapraszamy więc wszystkich tropicieli i detektywów – razem z nami wyruszcie w podróż śladami Stolema, kaszubskiego Gryfa i diabelskich skrzypiec… Liczba stron – 68, termin premiery – 25 czerwiec 2015.

Informacja o autorach: Patrycja Wojtkowiak – Skóra – gdynianka, autorka wierszy o Gdyni, Kaszubach i morzu. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień poetyckich, m. in. w konkursie „O srebrną łuskę pstrąga”. Wraz z Bogną Pniewską napisała książeczkę dla dzieci Gdynia (w ramach cyklu Książeczki Gdynieczki).

Natalia Uryniuk – ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestniczka licznych wystaw w kraju i za granicą oraz Aukcji Młodej Sztuki w Sopockim Domu Aukcyjnym. Autorka cyklu prac o Porto, które były prezentowane w Galerii Geraldes da Silva (Porto), MCKA Zatoce Sztuki (Sopot) i Klubie Kultury Saska Kępa (Warszawa). Specjalizuje się w grafice warsztatowej, ilustracji książkowej oraz sitodruku.

Fragment książki – Jest to pieśń jak wyliczanka, tu konieczna o niej wzmianka. Na Kaszubach dobrze znana, z dumą jest prezentowana.

Oto plansza z obrazkami, pięciolinia, spójrzcie sami. Tu nie można iść na skróty, wszak to są KASZUBSKIE NUTY.

Gdy Kaszubka pokazuje, Kaszub wolno wyśpiewuje „To je krótczi, to je dłudżi” – ku uciesze wszystkich ludzi!

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Na tropach Kaszub

Na tropach Kaszub

Patrycja Wojtkowiak-Skóra (teksty), Natalia Uryniuk (ilustracje); "Na tropach Kaszub"; Gdańsk; Wydawnictwo Oskar; 2015 rok; str 62; 222 x 222 mm; oprawa twarda.

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też