Dziewczyna z walizką

Dziewczyna z walizką Maksymalizacja

Aleksandra Kędzierska Fontaine; "Dziewczyna z walizką"; Gdańsk; Wydawnictwo Oskar; 2016 rok; 286 str; 128 x 205 mm; oprawa miękka.

Więcej szczegółów

29,90 zł

978-83-65175-25-0

Czy życie na walizkach może przynosić satysfakcję? Oczywiście, ale pod warunkiem, że kryją się w nich aparat fotograficzny, komputer, strój taneczny i...drzewko szczęścia. Z takim zestawem podróżuje przez świat Dziewczyna z walizką (Wydawnictwo Oskar) Aleksandry Kędzierskiej Fontaine. Lidia, która nie waha się opuścić rodzinnego Gdańska, aby w dobie postmodernizmu stać się "kobietą renesansu": tancerką, aktorką, choreografką i reżyserką. Artystką, która nie zna barier geograficznych i kulturowych, a swoimi występami łączy ludzi od Malezji do USA. To opowieść pod każdym względem intensywna: o kobiecie totalnej, sztuce totalnej i życiu czerpiącemu pełnymi garściami. Życiowymi i miłosnymi perypetiami bohaterki obdarować by można kilka życiorysów. A jednak Lidia jest tylko jedna, podobnie jak tajemniczy, przepełniony atmosferą artystycznej bohemy Paryż...

 

Informacja o autorze: Aleksandra Kędzierska-Fontaine – aktorka, tancerka, reżyserka i dziennikarka. Swoją karierę rozpoczęła w gdańskiej szkole baletowej, a w wieku 19 lat zadebiutowała w jednej z najsłynniejszych rewii świata - paryskiej Lido de Paris. Za działalność artystyczną została obdarzona specjalnym statusem Artystki Republiki Francuskiej. Obecnie jako prezydent Media Fontaine prowadzi własny zespół teatralno – taneczny występujący m.in. w Katarze, Włoszech, Singapurze i USA. Dziewczyna z walizką to jej pierwsza książka.

 

Fragment tekstu – Życie nie zawsze jest takie łatwe, jakby się to wydawało, pełno w nim niespodzianek, pomyłek. Jeszcze nie w pełni dorośli ludzie, bez doświadczenia, mogą popełnić czasem jeden błąd, który może okazać się nieodwracalny i diametralnie zmienić nasze życie. Nikt jednak nie może podjąć za nas decyzji... Potem czeka nas albo szaleństwo albo wieczne szczęście. Liczy się tylko chwila, chwila z naszym ukochanym. Oby trwała wiecznie, każdy moment staramy się zapamiętać, uwiecznić...

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Dziewczyna z walizką

Dziewczyna z walizką

Aleksandra Kędzierska Fontaine; "Dziewczyna z walizką"; Gdańsk; Wydawnictwo Oskar; 2016 rok; 286 str; 128 x 205 mm; oprawa miękka.

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też