Biznesmen z sercem społecznika

Biznesmen z sercem społecznika Maksymalizacja

Barbara Kanold, Biznesmen z sercem społecznika, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2014, str. 248, 152 x 212 mm, oprawa twarda

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

39,00 zł

31,20 zł

978-83-63709-74-7

Barbara Kanold – „Biznesmen z sercem społecznika” jest dziewiątą książką w dorobku autorki. Przez kilkanaście lat, w cyklu „Znani gdańszczanie” „przepytywała” pobratymców znad Motławy – choreografkę Janinę Jarzynównę-Sobczak, aktora Stanisława Michalskiego, profesora Andrzeja Januszajtisa, starszego mechanika i literata Andrzeja Perepeczko. W 2010 roku wydała książkę pod tytułem „Spłacam dług” w której obiektem rozmów był król polskich skrzypków Konstanty  Andrzej Kulka. W „Dżentelmenie nie tylko pod koszem” rozmawiała z byłym prezydentem Gdańska Jerzym Młynarczykiem, profesorem prawa morskiego i olimpijczykiem. O Gdańsku oczywiście, ale także o koszykówce i meandrach ludzkich losów.
I wreszcie zdaniem autorki, jej najważniejsza książka - „Spotkania o zmierzchu”, czyli rozmowy z arcybiskupem-seniorem Tadeuszem Gocłowskim. Od Jutrzni do Zmierzchu, od Poranku życia po Nieszpory.
Dziennikarka, po studiach na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, mieszkająca od kilkudziesięciu lat w Gdańsku, związana jest ze szkolnictwem artystycznym. To autorka wielu wywiadów i reportaży w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Przeprowadza rozmowy z ludźmi związanymi ze sztuką, z artystami i mecenasami kultury.

Zbigniew Canowiecki – przedsiębiorca, menedżer, absolwent wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej, doktorat obronił na Uniwersytecie Gdańskim, W okresie studiów działał w Klubie Studentów Wybrzeża Żak. Prezes DKF im. Zbyszka Cybulskiego oraz gdańskiego Klubu Dziennikarzy Studenckich i Międzyuczelnianego Ośrodka Filmu i Fotografii. W 1975-1977 dyrektor biura Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, w latach 1977-1982 dyrektor Zakładu Jantar kombinatu Polsrebro. Od 1982 roku zastępca a następnie dyrektor i prezes giełdowej spółki Centrostal, twórca grupy kapitałowej, którą kierował do 2007 roku.
Sprawował społecznie wiele funkcji, m.in. Prezesa Gdańskiej Izby Gospodarczej, Prezydenta Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Przewodniczącego Pomorskiej Rady Przedsiębiorczości, Rektora Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych, Przewodniczącego Pomorskiej Regionalnej Kasy Chorych. Obecnie m.in. Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza, Wiceprezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Przewodniczący Rady Fundacji Theatrum Gedanense.
Odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem Księcia Mściwoja II.

Skrót noty z Encyklopedii Gdańskiej (2012)

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Biznesmen z sercem społecznika

Biznesmen z sercem społecznika

Barbara Kanold, Biznesmen z sercem społecznika, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2014, str. 248, 152 x 212 mm, oprawa twarda

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też