Gdańszczanin z wyboru. Andrzej Januszajtis

Gdańszczanin z wyboru. Andrzej Januszajtis Maksymalizacja

Barbara Kanold, Gdańszczanin z wyboru. Andrzej Januszajtis, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar , 2007, str. 200, 145 x 205 mm,  oprawa miękka.

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

32,00 zł

25,60 zł

Stan: Oczekiwanie na dostawę

978-83-89923-31-83


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

"Zdarzało mi się nie raz i nie dwa, że przyjaciół z daleka oprowadzałam po moim mieście. W swojej naiwności będąc przekonaną, że wiem o nim sporo. I dopiero teraz, gdy szczęśliwym zbiegiem okoliczności, na zaproszenie Wydawnictwa OSKAR, piszę z profesorem wywiad-rzekę, szerszą i bardziej burzliwą, niż płynąca wolno i statecznie Motława, wychodzi na jaw, jak wiele mogę się od Niego nauczyć i dowiedzieć. Właśnie o moim mieście! Ile ciekawych szczegółów mogę poznać, ilu interesujących historii mogę wysłuchać, jak na przykład ta - gdzie się w naszym mieście znajduje Dzbanuszek Śmietanki? Albo dlaczego figury w zegarze astronomicznym w Kościele Mariackim mają otwory ust przewiercone na wylot? A co to znaczy "bajrować na Dominicalis"? I jak wielu spraw dotyczących mojego miasta nie wiem, a przynajmniej do tej pory nie wiedziałam. "

Barbara Kanold

 

Barbara Kanold - publicystka i pedagog. Ukończyła Wydział Filologiczny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staże zawodowe odbyła na uczelniach francuskich - w Pau, Grenoble i w Sévres. Mieszka w Gdańsku od 1961 r. Przez wiele lat uczyła języka polskiego i francuskiego w gdańskiej Państwowej Szkole Baletowej, sprawując w niej funkcję wicedyrektora. W latach 80. była wizytatorką szkół artystycznych i specjalistą od spraw teatru w Wydziale Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Dziennikarz prasy codziennej i ogólnopolskiej, recenzent telewizyjny i teatralny. Współpracowała z Danutą Baduszkową jako kierownik literacki Teatru Muzycznego w Gdyni. W 2003 roku napisała wspólnie z Janiną Jarzynówną-Sobczak książkę "Rozmowy o tańcu." Dwa lata później wydała w Wydawnictwie Oskar drugą książkę z cyklu Gdańszczanie pt. "Michalski - taki jestem!"

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Gdańszczanin z wyboru. Andrzej Januszajtis

Gdańszczanin z wyboru. Andrzej Januszajtis

Barbara Kanold, Gdańszczanin z wyboru. Andrzej Januszajtis, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar , 2007, str. 200, 145 x 205 mm,  oprawa miękka.

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też