Hanna Domańska i jej świat

Hanna Domańska i jej świat, red. Elżbieta Natali-Pawłowska Maksymalizacja

Elżbieta Natali-Pawłowska /redakcja/, Hanna Domańska i jej świat, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2011, str. 150, 145 x 205 mm, oprawa miękka

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

19,00 zł

15,20 zł

978-83-89923-65-3

Dr Hanna Domańska-Lifsches (1932-2009), była niestrudzoną popularyzatorką zabytków Pomorza Gdańskiego, badaczką dziejów Żydów pomorskich oraz wolnomularstwa. Urodziła się w Poznaniu, okupację hitlerowską przetrwała w Warszawie, od 1946 roku do końca życia mieszkała w Sopocie. Za swoją działalność otrzymała liczne odznaczenia państwowe i ministerialne, a także medale i nagrody okolicznościowe, w tym „Sopocką Muzę" oraz Medal 100-lecia Miasta Sopotu.

 

Studia z zakresu konserwacji zabytków i praca zawodowa w tej dziedzinie pozwoliły Jej na zebranie wiedzy, którą dzieliła się z czytelnikami na łamach licznych czasopism naukowych. Owocem pasji popularyzatorskiej były monografie Żarnowca i Pucka wydane przez Ossolineum; w KAW opublikowała prace: "Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie", "Śladami gdańskich zabytków", "Kamienne drzewo płaczu. Gminy żydowskie województwa gdańskiego, ich dzieje i zabytki"; w Agencji Wydawniczej TU: "Kadisz gdańskich kamieni. Dzieje Trójmiejskiej gminy żydowskiej do roku 1943", "Żydzi znad Gdańskiej Zatoki", "Zapomniani byli w mieście. Dzieje Żydów sopockich w XIX i XX wieku"; w Wydawnictwie Ureaus: "Gdański Zakon Synów Przymierza. Dzieje żydowskiego wolnomularstwa w Gdańsku i Sopocie, lata 1899-1938" i w Wydawnictwie Oskar: "Opowieści sopockich kamienic", "Eugenia pod Ukoronowanym Lwem. Dzieje loży i wolnomularzy Gdańska i Sopotu, XVIII-XXI wiek", "Magiczny Sopot", "Tajemniczy Sopot" oraz "Sopockie rozmaitości".

 

Prezentowana publikacja powstała z inicjatywy Leona Lifschesa, przy wsparciu licznych ludzi dobrej woli, którzy zachowują we wdzięcznej pamięci dr Hannę Domańską oraz dzieło Jej życia.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Hanna Domańska i jej świat

Hanna Domańska i jej świat

Elżbieta Natali-Pawłowska /redakcja/, Hanna Domańska i jej świat, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2011, str. 150, 145 x 205 mm, oprawa miękka

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też