Anioły żywiołów

Anioły żywiołów Maksymalizacja

Bogdan Jaremin, Anioły żywiołów, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 1999, str. 48, 130 x 208 mm, oprawa twarda

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

11,00 zł

8,80 zł

83-86181-57-5

"O naturze aniołów, kim są i jakie ich przymioty, pomimo bogactwa literackich opisów, nic pewnego nie wiemy. Nawet ich intencje i zamiary są dla nas niejasne. Teologowie wikłają się w nieistotnych szczegółach i w sprzecznych wykładniach, jak to specjaliści. A tymczasem codziennie doświadczamy ich interwencji, napotykamy ulotne ślady lub odczuwamy dotkliwie ich nieobecność, z pewnością usprawiedliwioną nadmiarem obowiązków. Czasem powołujemy anioły zastępcze, anioły własne, próbując odzyskać to, co dawno nam zabrano, co utracone, nigdy nie istniejące, w ogóle nieosiągalne. Wysoki dźwięk skrzydeł rozbija szybę, która nas odgradza, łagodne światło sączy pogodę, tchnienie świeżości wypełnia słowo i nieoczekiwanie rozumiemy zapomnianą wspólną mowę.  Rozmawiając z aniołem, z kim rozmawiamy naprawdę"

Ze Wstępu do ksiązki

 

Bogdan Jaremin - lekarz, urodzony w roku 1942 we Lwowie, mieszka w Gdyni, miejscu nie nawiedzanym przez anioły równie często jak Lwów i Kraków, za którymi autor niezmiennie tęskni.
Choć o naturze aniołów nic pewnego nie wiemy, to nie geografia jednak decyduje o ich obecności wokół nas. Tropiąc ich ulotne ślady, autor tomików poetyckich: Stare wnętrze lata, Śmiech w czarnej chuście, Miłość do późnych rokitników, przekazuje czytelnikom skrypt dla początkujących i zaawansowanych angelologów.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Anioły żywiołów

Anioły żywiołów

Bogdan Jaremin, Anioły żywiołów, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 1999, str. 48, 130 x 208 mm, oprawa twarda

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też