Rejsy po gospodarce

Rejsy po gospodarce Maksymalizacja

Piotr Dominiak, Rejsy po gospodarce, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2002, str. 260, 145 x 205 mm, oprawa miękka

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

29,00 zł

23,20 zł

978-83-86181-81-0

"Chciałbym, żeby moje teksty czytali również ci, którym problematyka gospodarcza wydaje się nudna, trudna, daleka od tego czym żyją na co dzień."

Piotr Dominiak urodził się w 1948 roku w Radomiu. Po ukończeniu studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim zamieszkał w Gdańsku. Od 1971 r. pracuje na Politechnice Gdańskiej. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Zarządzania i Ekonomii, którego był współtwórcą i pierwszym dziekanem. Równocześnie wykłada w Ecole Superieure De Commerce w Rouen i w Olsztyńskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i kilkuset artykułów publicystycznych. Był redaktorem "Tygodnika Gdańskiego" (1989-1992). Od 1993 roku zamieszcza stale swoje feletony ekonomiczne w "Rejsach" - dodatku tygodniowym "Dziennika Bałtyckiego".
Członek-założyciel Klubu Rotary Gdańsk - Sopot - Gdynia. Dwoje dzieci - Michał i Ewa. Hobby - sport, uprawia tenis.

 

"Nomenklatura jest stara, jak polityka. Zmieniały się jej oblicza, zakres, ale zawsze kusiła. Ktoś, kto zdobywa władzę chce i musi wynagrodzić tych, którzy go wspomogli. Kiedyś rozdawano ziemię, tytuły, stanowiska. Dziś głównie te ostatnie. Cechą wspólną wszystkich nomenklatur jest to, że nie liczą się kompetencje tylko powiązania, układy, przynależność do grupy. I dawniej, i dziś prowadzi to do różnych szkód, za które płacimy my..."

Z felietonu "BMW z NIP-em"

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Rejsy po gospodarce

Rejsy po gospodarce

Piotr Dominiak, Rejsy po gospodarce, Gdańsk: Wydawnictwo Oskar, 2002, str. 260, 145 x 205 mm, oprawa miękka

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też