Brzeźno Szlacheckie

Brzeźno Szlacheckie Maksymalizacja

Ks. Henryk Cyrzan, Brzeźno Szlacheckie, Gdańsk: Wydawnictwo BiT, 2007, str. 160, 145 x 205 mm, oprawa miękka

Więcej szczegółów

Obniżka!

-20%

22,50 zł

18,00 zł

978-83-924425-7-8

Ostatnie egzemplarze!

"Brzeźno Szlacheckie - jako wieś, a także kościół i parafia - nie doczekało się jeszcze żadnej monografii. Jedynie dialekt kaszubski tej wsi był tu kilkakrotnie przedmiotem badań. (...) Teraz, po 26 latach, przygotowałem nową, uaktualnioną wersję, z nadzieją, że trafi ona nie tylko do mieszkańców Brzeźna, ale i do wszystkich zainteresowanych dziejami naszego regionu. Jest to w znacznym stopniu praca pionierska, ukazująca dzieje małej wsi i parafii w długim przedziale czasowym i wzbogacona o niepublikowane dotąd fotografie."

Od Autora

 

Historia kościoła i parafii w Brzeźnie Szlacheckim to dzieje kultury, obyczajów, moralności, a przecie wszystkim wydarzeń związanych z życiem religijnym; to dzieje całego społeczeństwa skupionego wokół kościoła i instytucji kościelnych o zasięgu nie tylko religijnym.

Kościół, jako serce parafii, był i jest najważniejszym miejscem, w którym wierni przeżywali wszystkie wielkie sprawy swego życia, rodzin, a nawet całego narodu. Nic dziwnego zatem, że zainteresowani byli jego budową, wystrojem oraz sprawowaną w nim służbą bożą. Wspierali pracą wszystko, co mogło uczynić go bardziej funkcjonalnym.

Praca niniejsza obejmuje szerokie ramy czasowe, bo od połowy XIV wieku do 2006 roku. O wczesnych dziejach Brzeźna wiemy niewiele /uchowały się z tych czasów tylko nieliczne przekazy historyczne i na ich podstawie trudno nakreślić pełny obraz życia parafialnego w Brzeźnie Szlacheckim. Bardziej szczegółowo przedstawiono nowszą historię kościoła i parafii, począwszy od XVII wieku.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz swoją recenzję

Brzeźno Szlacheckie

Brzeźno Szlacheckie

Ks. Henryk Cyrzan, Brzeźno Szlacheckie, Gdańsk: Wydawnictwo BiT, 2007, str. 160, 145 x 205 mm, oprawa miękka

Napisz swoją recenzję

Przewoźnik Informacje Cena
Poczta Polska - Paczka ekonomiczna Do czterech dni roboczych 59,00 zł
Poczta Polska - Paczka priorytetowa Do trzech dni roboczych 83,00 zł

Zobacz też